Bu frekansın kullanıldığı Peru' daki Chavìn de Huántar tapınağında ele geçen düdük şeklindeki aletlerdi.

 

Aynı frekansların Malta'daki Hypogeum of Hal Saflien mabedinde de kullanıldığı ortaya çıktı.

 

 

hal_saflieni_hypogeum_in_malta.jpg

 

HYPOGEUM OF HAL SAFLIEN 

 

Hypogeum of Hal Saflien'in günümüzden tam 6000 yıl önce , Chavìn de Huántar tapınağının ise günümüzden tam 3500 yıl önceye tarihlendiği düşünülürse ve aralarındaki Amerika- Avrupa uzaklığı düşünülürse 110 Hertz'in (110 Hertz i dinlemek için tıklayınız....) nasıl oluyor da farklı tapınaklarda aynı amaçlı olarak yani şamanlar tarafından insanları transa geçirmek için kullanıldığı gerçekten de düşünülmeye değer bir konudur.

 

Malta'daki Hypogeum yapısının yer altında yapılmış olarak iç odalarının sesi eko olarak dağıtabilir özellikte olduğunu bilmekteyiz.  Mabette Oracle (Kahin) olarak bulunan odada yüz seviyesinde bir bölümden konuşan bir kişi ki muhtemelen şamanın sesi ekolu ve rezonansa gelecek şekilde bütün mabedin içinde 110 Hertz olarak yayılarak dini ritüellere katılanları transa geçiriyordu. UCLA' dan Dr. Ian A. Cook  mabet içinde denekler ile yapmış olduğu deneylerde 11o Hertz değerinde insan beyninin konuşma bölümünün çalışmadığı diğer bir deyişle deaktivite olduğunu, empati, sosyal davranış ve mizaç karakterinin ise açıldığını ortaya koymuştur.

 

Peki, 110 Hertz değerinde beynin neden konuşma aktivitesi deaktive olmaktadır.

 

İnsan vücudunda bütün uzuvlarının karşılığında belirli frekanslar yaşam enerjisi olarak insanı zinde tutar. 110-111 Hertz değerinin ise insan cesaret veren ve zinde olmasını (hücreleri yenileyen) sağlayan bir frekans olduğuna dair ölçümler deney yoluyla elde edilmiştir.

 

Frekansların insanda nasıl bir etki yaptığını görmek için aşağıdaki, linki tıklayabilirsiniz.

 

http://www.soundhealingcenter.com/frequency.htm

  

ARKEOTEKNO