BEYNİN HALLERİ

İnsanın beynine en muhtaç olduğumuz bugünlerde beyin hiç bu şekilde anlatılmamıştı.

Beyin ve anatomi, beyin ve arkeoloji, beyin ve renkler ve Türkçede yanlışlıkla bilişim olarak adlandırılan (ki bu terminolojilerin arasındaki farklılıkları bir makalemde çok açık olarak anlatmıştım) enformatik ile beynin ne ilgisi var, hepsini bu kitapta derledim.

Kitabı daha önce yayımlayacaktım, gecikti farkındayım, ancak Karadeniz Arkeolojisi ile ilgili tarihsel olayları yazdığım bir başka kitabı önceliğe aldığım ve 2021 yılında yayımladığım için şimdi buna sıra geldi, bundan sonra SATALA adlı bir kitabım da basıma çoktan hazır, çok tarihi ve gerçek bir roman oldu SATALA kitabı, inşallah BEYİN kitabından sonra onu da yayımlarım, telekomünikasyonu da unutmamak gerek, daha önce 2003 ve 2007 yıllarında olmak üzere iki tane telekomünikasyon sektörüne yönelik iki kitabım yayımlanmıştı, şimdi yeni kitap da hemen hemen baskıya hazır, bakalım, işimiz yazmak oldu, belki de dördü birden yayımlanır, bilemem, tarihe not düşmek esas görevimiz. Yazalım da dursun bakalım, Sümerlerin, Hititlerin, Babillilerin...vs dağlara, taşlara yazdığını bizler de kağıda yazmaktan imtina etmeyelim, onlar da yazalım da dursun, birileri okur demediler mi? yazmadığımız için bütün sorunlar nüksediyor ve de tekerrür ediyor, söz uçar yazı kalırsa da hala doğuda söz en öncel değer taşır, olayların tekerrür etmemesi için gerçekten arkeoloji ve tarih bilmek gerekir, ben naçizane buna gayret ediyorum, başka bir gayemiz yok.

ARKEOTEKNO Genel Yayın Yönetmeni ve yazarımız Sayın Arkeolog- Y. Mühendis S.Vedat KARAARSLAN'ın 'BEYNİN HALLERİ' adlı Beyin Anatomisi, Arkeoloji ve Beyin, Beyin ve Zekâ, Renkler ve Beyin, Enformatik ve Beyin başlık ve konularından oluşan 1000 sayfalık yeni kitabı yakında piyasada olacaktır. 

Saygılarımızla. 

ARKEOTEKNO