HAARP DEPREM YAPABİLİR Mİ?

                                                                                                                                                                                  

ABD 'nin Alaska eyaletinde bulunan HAARP (Yüksek Frekans Aktif Aurora Araştırma Programı) projesinin gerçekten gizli bir yanı bulunuyor.

Programın amacı, sürekli olarak güneşten gelen etkilere yanıt veren iyonosferin fiziğini anlamaktır. Güneş patlamaları, güneş parçacıklarını Dünya'ya doğru hızla göndererek ara sıra iletişimleri ve elektrik şebekesini bozabilir . Bilim adamları iyonosferde neler olduğunu daha iyi anlayabilirlerse, bu sorunlardan bazılarını hafifletebilirler. Gizli amaçları içinde Küresel havayı değiştirmek, ekosisteme zarar verme, Elektronik iletişim yollarını kesme, Ruhsal ve zihinsel durumları değiştirmedir.

Sistem iyonosferde 100 km irtifaya sinyal gönderip bunların iyonosferden yere sekmesini sağlıyor. Seken sinyal Aşırı Düşük Frekans (ELF) bandında yayılan 1 Hertzlik bir sinyallerdir. 1 Hertzlik süper zayıf bir sinyalle internetten film indirilemez ancak Amerika’nın deniz altında pusuya yatan nükleer motorlu nükleer füze denizaltılarına kimsenin duyamayacağı emirler verilebilir. Yine de bu sinyallerle iletilen mesajla nükleer füzeleri ateşleme emri vermek mümkün. Deprem için elektromanyetik sinyallerle üretebileceğimizden daha büyük bir enerji gerek. Isı ve elektrik enerjisinden daha güçlü bir şey; yani nükleer enerji ve nükleer bombalar. Onlar da istenildiği gibi kontrol edilemiyor. Sonuç olarak ne protonları ışık hızının yüzde 99’u ile çarpıştıran CERN’ün süper güçlü manyetik alanları ne de HAARP tarafından üretilen ELF bandındaki süper zayıf radyo dalgaları Dünya’da depreme yol açabilir. O kadar güçlü değiller. HAARP uzaya sinyal gönderirse, bu sinyal iyonosferden yere geri sekerek ( 1 Hertz gücünde) ve yere değince koca fay hatlarını kırıp büyük depreme yol açamaz. HAARP antenlerinin amacı atmosferde bağıl elektronlar yaratmaktır. Hızlandırılmış elektronlar yer yüzeyinin manyetik alan çizgileri boyunca hareket ederler ve bu çok üst katmanlarda oluşturulabilir. Örneğin bir yönlendirilmiş elektron demeti Avustralya üzerindeyken birden yönü değiştirilip dünyanın başka bir yerine doğru yönlendirilebilir. HAARP anten dizisi 305 metre genişliğindedir. Ondan milyon kat güçlü varsa süper gizli HAARP cihazının da 22,5 km genişliğinde olması gerekiyor. Üstelik 180 antenli gerçek HAARP yerine, tam 1 milyon anten demektir bu. O kadar spekülasyon yapılıyor ki kartopu gibi yanlış bilgi HAARP ın bu işi yaptığına inanılıyor. Bir iddiaya göre, HAARP atmosferi mikrodalga fırında çorba pişirir gibi ısıtıyor. Isınan atmosfer yeraltı sularını ısıtıyor. Böylece Amerika, Alaska’dan gönderilen zayıf bir sinyalle Tokyo’nun altında depremlere yol açıyor. Bu da yanlış çünkü esas konu Aristo’ya dayanıyor. Aristo m.ö. 4 yüzyılda yaşamış bir filozof olarak depremlerin yerin altında hapsolmuş rüzgarlardan geldiğine inanırmış. Hadise bundan ibarettir.

ARKEOTEKNO